Haber

100. Yıl Basketbol Turnuvası Samsun’da yapıldı

Samsun’da Atakum Belediyesi ve Samsun’da spor Basketbolz Takımı işbirliğiyle düzenlenen “100. Yıl Basketbol Turnuvası” kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. İki gün süren turnuvada dört kategoride şampiyonlar belirlenirken, basketbolun kalbi Atakum’da attı.

Atakum Belediyesi ve Samsunspor Basketbol tarafından Atakum sahilinde 3×3 Sokak Basketbol Turnuvası düzenlendi. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle ‘100. Yıl’. ‘2019 Basketbol Turnuvası’ olarak adlandırılan turnuvada takımlar arasında büyük bir mücadele yaşandı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci de final maçlarını izleyerek genç sporcuların heyecanına ortak oldu. Turnuvaya 50 takım ve 200’e yakın sporcu katılırken, yaş gruplarına göre ayrılan Genç Grup, Genç Takım, Yıldız Takım ve Genç Takım şampiyonları belirlendi. Maçların ardından dereceye girenlere madalyaları verildi.

Cemil Deveci: “Gençlerin spor yapmasını önemsiyoruz”

Turnuvaya katılan tüm gençlere teşekkür eden Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Gençlerimizin spor yapmasına, sportmenlik ve spor ahlakıyla yetişmesine büyük önem veriyoruz. Kuruluşumuzun 100. yıl dönümünün adını taşıyan bu değerli turnuvada, Cumhuriyet gençlerimiz Atatürk’ün gençliğine yakışan bir şekilde yarıştı.Sporcularımızın her birini “Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Samsunspor Basketbol Şubesi Genel Müdürü Emre Ekim, “Turnuva sayesinde gençlerimize fırsatlar sağladık. Cumhuriyetin 100’üncü yılı olması bizim için ayrı bir mutluluk. Ortak çalışmayla daha kapsamlı organizasyonlar gerçekleştireceğiz. bu bir başlangıç ​​olsun. Bu vesileyle Atakum Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

İki gün süren çekişmeli karşılaşmaların ardından küçük takım kategorisinde 55 Basketbol minik, küçük grup kategorisinde Maarif 3.5; Yıldız takımda Mamba City, genç grupta ise 01 Anaconda şampiyon oldu. -SAMSUN

altindag-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu