Ekonomi

BİM üst yönetiminde değişiklik

BİM Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş, görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 tarihi itibarıyla BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süre İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç, bu görevinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atandı.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısının feshedilmesine ve “CEO” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. Şirketin CEO’luğuna 2005 yılından bu yana CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun atanmasına karar verildi.

MAHMUD MUHAMMED TOPBAŞ

Mahmud Muhammed Topbaş iş hayatına MKS Marmara Entegre Kimya Sanayi A.Ş.’de başladı. Şirketini yönetici olarak kurdu.

Daha sonra bir bilgi teknolojileri (BT) kuruluşu olan Pro-Line Bilişim Sistemleri ve Ticaret A.Ş. Şirketin kuruluşunda büyük ortak olmuş, daha sonra E-bebek şirketine ortak olmuş ve Avansas Ofis Gereçleri Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Şirkette Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. Ayrıca Evidea Mağazacılık A.Ş. Şirketin kuruluşunda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilen Topbaş, halen bu görevini sürdürmektedir. Muhammed Topbaş evli ve 3 çocuk babasıdır.

HALUK DÖRTLÜOĞLU

Haluk Dortluoğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Harvard Business School’un İleri Yönetim Programını (AMP) tamamladı.

Bağımsız kontrol şirketleri Arthur Andersen ve Ernst & Young’da sekiz yıl görev yapan Dortluoğlu, 2003 yılında Türk Hava Yolları Muhasebe Müdürü görevini üstlendi.

2005 yılından bu yana BİM’de Finans Müdürü (CFO) ve 2010 yılından bu yana İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Dortluoğlu, eş zamanlı olarak 2015 yılında hizmete giren FİLE Markets’i kurdu. Dortluoğlu, BİM Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütüyor. FİLE’nin kuruluşundan bu yana Yönetim Kurulu.

Bu görevlerin yanı sıra Dortluoğlu, 2021 yılından bu yana Fas’ta faaliyet gösteren BIM MAROC’un Yönetim Kurulu Başkanı, 2019 yılından bu yana da FLO Mağazacılık Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Haluk Dortluoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu