Haber

Okulun ilk günü iyice arandılar.

Okulun ilk günü iyice arandılar.

Jandarma servis araçlarının gözünü açmasına izin vermiyor

Okulun açıldığı ilk gün servis araçları tek tek denetlendi.

Servis araçlarının yanı sıra okul çevresinde huzur ve güven ortamı oluştu.

BURSA – Bursa İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik, asayiş ve narkotik ekipleri, eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte bölgelerindeki okulların huzur ve güvenini sağlamak için harekete geçti. Servis araçları tek tek durdurulurken her şey en ince detayına kadar denetlendi.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk alanlarındaki yol güzergahlarında ve okul servis araçlarının önlerinde gerekli kontrol ve incelemeleri yaparak, okul servisi şoförlerine bilgi verdi. Bursa’nın en yoğun okulunun bulunduğu bölge olan Bademli Mahallesi’nde uygulama yapan gruplar da havadan görüntülendi. Öğrencileri taşıyan servisler birer birer durduruldu. Jandarma personeli tarafından öğrencilere emniyet kemerlerini hareket etmeden takmaları, durmadan çıkarmamaları konusunda bilgi verildi. Ayrıca çocuklara trafik kuralları ve jandarmanın çalışmalarını anlatan bir boyama kitabı ve el kitabı hediye edildi.

Otobüs şoförleri, öğrenciler için olduğu kadar bir arada durmanın kendileri için de değerli olduğunu belirterek, “Bu denetimlerin daha sık yapılması gerekiyor. Yeni dönem başlamadan tüm eksiklerimizi tamamladık. İşimizi sağlıkla yapıyoruz.” Eksik olanların bir an önce tamamlanması gerekiyor. Çünkü bu çocuklarımızın sağlığı açısından önemli.”

Bursa’da jandarma bölgesinde 315 okulun bulunduğu tüm güzergâhlarda sıkı denetimler artırılırken, çocukların suça sürüklenerek suç mağduru olmalarının önlenmesi ve zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla ‘Barış ve İnanç Uygulaması’ da uygulandı. ilkokul, ortaokul ve liselerin bulunduğu yerlerde fiziksel ve zihinsel gelişimlerini etkileyecek tehlikeli maddeler. alanlarda yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu