Teknoloji

The Rogue Prince of Persia Ertelendi: Ne Zaman Çıkacak?

Önümüzdeki hafta içerisinde çıkması beklenen The Rogue Prince of Persia ertelendi. Ancak bu kısa süreli bir erteleme; çünkü, Mayıs ayının sonunda Erken Erişim aşaması ile oyuncular ile buluşacak. Peki erteleme kararının arkasındaki sebep ne? Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: The Rogue Prince of Persia Oynanış Detayları Ortaya Çıktı


The Triple-I Initiative sırasında duyurulmuş olan yeni Prince of Persia, serinin bu yıl içerisinde çıkacak ikinci oyunu olacak. Resmi duyuru yapıldığında 14 Mayıs 2024 Salı günü Steam üzerinden Erken Erişim ile satışa sunulması bekleniyordu. Ne var ki bugün yapılan duyuru ile çıkış zamanı Mayıs ayının sonuna alındı. Şimdilik yeni tarih adına bir şey söylenmeyip, bunun için 13 Mayıs 2024 Pazartesi gününü beklememiz gerektiği belirtiliyor.

The Rogue Prince of Persia Ertelendi: Peki Neden?

Peki bu sürpriz karar niye alındı? Elbette Hades 2 oyununun beklenmedik bir şekilde Erken Erişim ile satışa sunulması. Geliştirici Evil Empire, konu ile ilgili olarak “Herkesi ve annelerini (tüm ekibimiz…ve anneleri dahil) o oyunu oynarken gördüğümüz için, biz de The Rogue Prince of Persia’yı satışa sunmadan önce eğlenmelerine müsaade etmeye karar verdik.” yorumunda bulundu.

Elde edilen bu ek süre zarfında, geliştirici ekibin ilk gün güncellemesine ek olarak oyunu biraz daha cilalayacağı söyleniyor. Bununla birlikte, çıkış öncesi test için daha fazla zamanın ele geçmesi de üreticiyi ve oyun yönetmenini şimdiden mutlu etmiş.

Son olarak, The Rogue Prince of Persia oyununun Erken Erişim sürecine altı bölüm ile hikayenin ilk kısmı, iki büyük düşman ve birden fazla silah ile başlayacak. Zamanla Evil Empire, yeni silahlar, araçlar ve madalyonlar ekleyecek.

haber-dazkiri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu