Haber

Türk doktorlar Mısır’da organ nakli konusunda işbirliği görüşmeleri yaptı

Organ nakline ilişkin uluslararası bir konferans için Mısır’da bulunan Türk doktorlar, Mısır Sağlık Bakanı Halid Abdulgaffar tarafından kabul edildi.

Mısır Sağlık Bakanlığı’ndaki resepsiyonda Gazi, Akdeniz, Ege, Bezmialem Vakıf, Galatasaray ve Sağlık Bilimleri üniversitelerinden doktorların yer aldığı Türk sağlık ekibine Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci başkanlık etti.

Abdulgaffar, Türk heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, ülkesinde organ nakli konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mısır’ın organ nakli konusunda deneyimli bir ülke olduğunu belirten Abdulgaffar, bu aşamada organ nakli ile ilgili kuruluşlarda sahip oldukları tecrübeyi kullanmak istediklerini söyledi.

Abdulgaffar, Türkiye’nin organ nakli konusunda da önemli bir ülke olduğuna dikkat çekerek, “Başarılı üniversitelere ve yetişmiş insan gücüne sahip Türkiye ile sağlık alanında iş birliğine önem veriyoruz.” söz konusu.

İki büyük ülke Türkiye ve Mısır arasındaki ilişkilerin her alanda gelişmesini istediklerini ifade eden Abdulgaffar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile temas halinde olduklarını, aralarında sağlıkta işbirliği ve tecrübe paylaşımı konusunda mutabakata vardıklarını ifade etti. Türkiye ve Mısır.

Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Kahveci, kabulü için Halid Abdulgaffar’a teşekkür etti. İki ülke arasındaki iş birliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere Mısır’da olduklarını söyleyen Kahveci, heyette Türkiye’nin değerli üniversitelerinden ve hastanelerinden deneyimli doktorların bulunduğunu söyledi.

Kahveci, “Türk hekimlerin tecrübelerini Mısır’la paylaşmaya hazırız.”

Kabulün ardından Türk ve Mısırlı doktorlar, iki ülke arasındaki organ nakli çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu