Haber

Türk Yıldızları Antalya’da nefesimizi kesti

Türk Yıldızları Antalya’da nefesimizi kesti

ANTALYA – Türk Hava Kuvvetleri’ne ait “Türk Yıldızları” akrobasi ekibinin Antalya’daki uçuşunu, “Atatürk’e Saygı Özel Gösterisi”ni çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.

Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi “Türk Yıldızları”, 10 Kasım’da Antalya’da gökyüzünü süsledi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde saygı ve minnetle anmak amacıyla hazırlanan “Ata’ya Özel Saygı Gösterisi” izlenebildi. Türk Yıldızları eşliğinde Konyaaltı Sahili boyunca. Türk Yıldızlarının Antalya semalarında yaklaşık 30 dakika uçan gösterisi, şehri ve Atatürk Parkı’nı dolduran binlerce kişi tarafından ilgiyle izlendi. Gösteri sırasında polis grupları geniş güvenlik önlemi alırken, bazı vatandaşlar da gösteriyi 30-40 metre yüksekliğindeki kayalıklardan izledi. Türk Yıldızları nefes kesen akrobasi gösterileri ve rengarenk dumanlarıyla izleyenlere unutulmaz bir deneyim yaşattı. Zorlu manevraları başarıyla gerçekleştiren Türk pilotları vatandaşlar tarafından alkışlayıp destek olurken, o anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Havanın sıcak olması nedeniyle bazı vatandaşlar gösteriyi şemsiye altında izledi.

Öte yandan Türk Yıldızları, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği Kültür Yolu Şenliği kapsamında yarın saat 13.00’te Konyaaltı Sahili’nde yeniden uçacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu