Haber

Emrah Ormanoğlu, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı

Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası’nda serbestte 61 kiloda bronz madalya kazanan Emrah Ormanoğlu, “Tabii ki amacım tüm takım gibi şampiyonluktu. Buraya altın madalya için geldim. Ayrıca eli boş dönmemek benim için çok önemli.”

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası serbest stil 61 kiloda Emrah Ormanoğlu, Fransız rakibi Arman Eloyan’ı 2-1 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu. Mücadelenin ardından duygularını paylaşan Emrah Ormanoğlu, şampiyonaya altın madalya için geldiğini ancak bronz madalyayı kazanmanın da çok önemli olduğunu belirtti. “İlk madalyam. U-23 şampiyonluğunu kazandım ama artık büyüklerde madalyam yok. Bu benim ilk madalyam. Hatalarımdan ders çıkarıp daha iyi bir şekilde döneceğim” dedi.

Kendisine destek olanlara teşekkür eden Ormanoğlu, “Başta ailem, antrenörlerim, yanımda olan kardeşlerim olmak üzere tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Özellikle Muhammed Demir hocama çok teşekkür ediyorum. Allah herkesten razı olsun. dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu