Haber

Tekirdağ’da üniversite adayları için deneme sınavı yapıldı

Süleymanpaşa Belediyesi, 14-15 Ocak tarihlerinde Namık Kemal Üniversitesi’nde (NKÜ) üniversite adayları için TYT-AYT deneme sınavı düzenledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Süleymanpaşa Belediyesi, Tekirdağ’da öğrencilere gerçek bir sınav atmosferi yaşatmayı amaçlayan TYT-AYT Sınav Simülasyonu, Namık Kemal Üniversitesi ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirildi.

Deneme sınavına Tekirdağ’daki tüm lise son sınıf öğrencileri ile lise mezunu ve üniversite sınavına girecek gençler ücretsiz olarak katıldı.

Sınav, Tekirdağ’daki tüm lise son sınıf ve mezunlarını kapsayacak şekilde hazırlanmış ve sınavla ilgili tüm ücretler Süleymanpaşa Belediyesi tarafından karşılanmıştır.

Deneme sınavı ile öğrenciler bilgi düzeylerini ve eksikliklerini belirleme ve gerçek sınav ortamında kendilerini test ederek sınav heyecanını en aza indirme fırsatı buldular.

Açıklamada ifadelerine yer verilen Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, öğrencilerin sınav heyecanını yenmeleri için güzel bir düzenleme yaptıklarını belirtti.

Sınavı ÖSYM standartlarında hazırladıklarını belirten Yüksel, şunları kaydetti:

“İl genelinde 3 bin öğrencimiz sınava girdi. İlçe Milli Eğitimden öğretmenlerimiz isteyerek sınava girdiler. Çocuklarımızın sınav heyecanını atması gerekiyor. Bu sınavda çocuklarımız hatalarını görebilecekler.” Amacımız 8. sınıf çocuklarımızı liseye, 12. sınıf çocuklarımızı üniversiteye hazırlamak. Yayıncılarla projelerimiz var. Yüzde 70 indirim aldığımız projelerimiz var. Tüm çocuklarımıza ulaşım, alışveriş ve internet imkanı sağladık. Ailelerimizin üzerindeki yükü bir nebze olsun atmak istiyoruz. Süleymanpaşa’da üniversiteye yerleştirme oranında artış olacak. Amacımız bu tarafta.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu